ההגדרה של עבירות הונאה ומרמה

רבים נוטים לחשוב שעבירות הונאה ומרמה חמורות פחות מעבירות אלימות, מין ורכוש בדרגת חומרה בינונית, אלא שטעות בידם. מדובר על עבירות שבהן הפן הפלילי מורכב למדי והן משלבות בתוכן פן כלכלי.

עבירות מרמה

מרמה, בהגדרתה, הינה שקר והטעיה שמטרתה השגת טובת הנאה מאחר שלא כדין. הן מצויות בסימן ו' לחוק העונשין וכללות גם את עבירת "קבלת דבר במרמה" (אדם שמקבל מאחר מקרקעין, מיטלטלין, זכות או טובת הנאה כתוצאה מיצירת מצג שווא עובר על עבירה זו).
כשמדובר על עבירות זיוף, הפן הפלילי גדל, שכן מדובר על פעילות שכל מטרתה היא להטעות את הצד השני בצורה שלא משתמעת לשתי פנים. כמו כן, בסימן ו' לחוק העונשין ישנן עבירות מחמירות המדברות על נושאי משרה בתאגיד.

עבירות הונאה

עבירות אלו מצויות בסימן ז' לחוק העונשין, וכוללות בין היתר עבירות התחזות ויצירת מצג שווא באמצעות תעודות.

חקירת עבירות מרמה והונאה

במשטרת ישראל הוקמה "היחידה הארצית לחקירות הונאה" שמטרתה לעסוק בעבירות אלו. לשם כך, היחידה מורכבת מאנשי מקצוע כמו חוקרים, כלכלנים, רואי חשבון, אנשי מחשוב ועוד.

עבירות מס - הלבנת הון

במקרים רבים, חקירות מרמה והונאה נמשכות שנים ארוכות, זאת כדי לאסוף די ראיות אחר עובר העבירה. יש לציין שבדרך כלל מדובר על חקירות שנערכות בצורה סמויה.

בעקבות העובדה שעבירות הונאה ומרמה נחשבות לעבירות מורכבות, ומטופלות על ידי יחידה מיוחדת שהקימה משטרת ישראל, חשיבותו של עורך דין פלילי המנוסה בתחום זה הינה קריטית, כבר בשלב החקירה הגלויה.

פרטים נוספים – באתרו של עו"ד לעבירות פלילים שרון נהרי

צוות האתר - עו"ד פלילי לעבירות מס

נחשדת או נאשמת בעבירות מס? אל תהסס לפנות לייעוץ אצל עו"ד פלילי בעל ניסיון בתיקים בתחום המס. צרו קשר עם עורכי הדין שלנו!

More Posts

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.