עצות פרקטיות לפני חקירת מס

עבירות מס - הלבנת הון
עבירות מס - הלבנת הון

עבירות מס – התנהלות נכונה בחקירה

חקירת מס היא לא דבר נעים לאף אדם, גם אם הוא ביצע עבירות, סייע בביצוע עבירות אלה – וגם אם הוא חף מפשע ולא ביצע כל עבירה. חשיבות מרבית קיימת לחקירה במס הכנסה. כל עורך דין פלילי לעבירות מס יודע כי מילה שנאמרת ואינה במקומה, גם אם החשוד לא ביצע שום עבירה, עלולה לסבך אותו. כדי לא ליפול אל מלכודות שונות ומשונות, להלן כמה טיפים שיעזרו לכם להתנהל בחקירת מס.

  • ענו רק על מה שנשאלתם – אל תוסיפו פרטים מהראש, ובמיוחד לא כאלו שלא תורמים לשאלה שנשאלתם.
  • אין לענות על שאלות לא מובנות – סוגיות שונות במס כוללות מונחים שאינם טריוויאליים לכל אדם. חלק מהשאלות שתישאלו, עלולות להכיל מונחים שאתם לא מכירים, ולכן אם נשאלתם שאלה לא מובנת, אל תשיבו עליה מבלי לדעת בדיוק במה מדובר.
  • לא זכרתם? השיבו 'לא זוכר' – בדרך כלל, חקירות אלה מבוססות על איסוף ראיות במשך תקופה ארוכה. ייתכן כי במהלך חקירת מס תישאלו על מסמך מסוים שאינכם זוכרים. הקפידו לומר לחוקרים שאינכם זוכרים. הדבר עדיף בהשוואה להערכה או להמצאת תשובה, שעלולים להיות בעוכריכם בהמשך ההליך הפלילי.
  • רישום הדברים שנאמרו בחקירה – ודאו שהחוקר מנהל רישום של מה שנאמר בחקירת המס. אופן ניהול הרישום חשוב שכן אתם אמורים לחתום עליו בסוף החקירה. לכן, בקשו לקרוא את תוכן החקירה ואם יש לכם מה להעיר, עדכנו את החוקר לפני שאתם חותמים.
  • חדר החקירה מוקלט ומצולם – הקפידו להתנהג כרגיל ואפילו לשתוק. רבים המקרים שבהם נחקרים משוכנעים שהם נמצאים לבד בחדר החקירה, ולכן מבצעים פעולות שמפלילות אותם (ולכולם זכור מקרה אכילת הנייר של עופר נמרודי). הדבר נכון גם בחקירות משטרה.
  • יצירת קשר עם אנשים שהוזכרו בחקירה – הזכרתם שם של אדם מסוים בחקירה? בסיומה, אל תיצרו איתו קשר! ניסיונות ליצור קשר עם דמויות שעלו בחקירה, עלולה להיחשב כניסיון שלכם לשבש הליכים.

הטיפ החשוב ביותר

העצה החשובה והמשמעותית ביותר היא ליצור קשר עם עורך דין פלילי בעל ניסיון בתיקי עבירות צווארון לבן ועבירות מס, שיוכל להכין אתכם לחקירה ברשויות המס בצורה הטובה ביותר. עו"ד פלילי יעניק לכם ייעוץ לפני החקירה ואחריה וייצוג משפטי לנאשמים במידת הצורך – תוך שמירה על הזכויות שלכם ומאבק להוצאת צדקכם אל האור.

צוות האתר - עו"ד פלילי לעבירות מס

נחשדת או נאשמת בעבירות מס? אל תהסס לפנות לייעוץ אצל עו"ד פלילי בעל ניסיון בתיקים בתחום המס. צרו קשר עם עורכי הדין שלנו!

More Posts

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.